clubbing / clubbing w polsce

Clubbing w Polsce

Clubbing to nie tylko, imprezy, tańce i typowa muzyka. To cały styl życia.
Clubbing powstał w latach 80-tych w USA. Stamtąd rozprzestrzenił się do Wielkiej Brytanii i w dalsze zakątki świata. Do naszego kraju clubbing przywędrował zza zachodniej granicy. Pierwsze kluby organizujące duże imprezy taneczne powstały w Warszawie. Prowodyrami clubbingowego zamieszania w tym mieście stały się kluby takie jak Alfa, Dekadent czy Trend.

Kultura clubbingu rozwija się od dobrych kilkunastu lat. Małe, wiejskie dyskoteki przekształciły się w wielkie kluby organizujące imprezy taneczne. Osoby dokładnie analizujące zjawisko clubbingu mówią o całej kulturze bycia z nim związanej - od muzyki, przez kultowe miejsca, po styl ubierania, mówienia, myślenia. Klubowicze zaczynają swój imprezowy weekend w piątek wieczorem, czasami już w czwartek. Ich taneczna impreza trwa do niedzieli. Są niczym pielgrzymi odwiedzający kolejne miejsca.

Standardowy klubowicz to student lub uczeń ostatniej klasy szkoły średniej. Wiek ok. 18-30 lat. Osoby z kasą, na którą zapracowali lub którą wzięli od rodziców. Modnie ubrane. Połączone jedynie chęcią dobrej zabawy, bez żadnej głębszej ideologii.Clubbing w Polsce

wynajem limuzyn
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją