clubbing / muzyka elektroniczna / techno

Techno


Muzyka elektroniczna od początku lat 80 -tych XX wieku przybierała różne formy. Jedną z nich jest powstałe w tymże czasie techno. Gatunek ten rozwinął się w Detroit, gdzie królował na początku lat dziewięćdziesiątych. Styl był początkowo utożsamiany z muzyką elektroniczną w ogóle.

Charakterystyczny dla techno jest utrzymujący się rytm 4/4 i szybkie tempo. W tym gatunku muzyki elektronicznej stosuje się tylko takie dźwięki, syntetyczne, bez udziału wokalu czy oryginalnych kawałków muzycznych jak jest w przypadku hause"a.

Techno jest typową muzyką klubową. Dla potrzeb tego gatunku powstają kawałki czysto instrumentalne, które można w prosty sposób zmiksować. Niektóre z utworów posiadają charakterystyczne partie basowe czy, krótkie wstawki wokalne. Nie są to jednak ważne w tym gatunku szczegóły.

Od początku powstania muzyki techno, czyli od lat 80-tych XX wieku, zespołami które zaznaczyły swój wkład w rozwój gatunku są przede wszystkim:

Kraftwerk z Niemiec

Juan Atkins

Derrick May

Kevin Saunderson

Techno parade 1999
Techno

polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją