clubbing / muzyka elektroniczna / house


HouseZnawcy muzyki elektronicznej twierdzą zgodnie, że największym grzechem popełnianym przez laików w temacie, jest nazywanie muzyki elektronicznej ogólną nazwą techno. Techno jest tylko jednym z rodzajów muzyki elektronicznej.

Innym z jej rodzajów jest house i tą odmianą zajmiemy się bliżej.
Początki muzyki house przypadają na lata 70. W Stanach Zjednoczonych  w miastach Nowy Jork i Chicago w tych czasach zaczęto grać muzykę disco, z której wywodzi się muzyka house. Przełomem w muzyce disco wprowadzanie do tego rodzaju muzyki dodatkowych gatunków takich jak funk, soul. Tak powstał house. Początki tej muzyki nierozerwalnie wiążą się z klubem Warehouse w Chicago. W tym czasie dj w tymże klubie był Frankie Knuckers, który miał niemały wkład w tworzenie muzyki house. Jego śladem poszli inni dj sprawiając, że muzyka house zaczęła kształtować się  odznaczając konkretnymi przypisanymi dla tego gatunku brzmieniami.

Muzyka house jest bardzo popularna wśród młodych ludzi. Pojawia się w klubach tanecznych dosyć często. Organizowane są już od wielu lat imprezy tematyczne z muzyką house.House

polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją